JCI Vilnius

Istorija

JCI Lietuva istorija


Pirmieji garsai apie tarptautinius jaunimo rūmus Lietuvoje buvo išgirsti 1989 metais. Trys entuziastai iš Panevėžio, sužinoję apie vietinių Talino Jaunimo Rūmų įsikūrimą ir jų norą kurti Estijos Jaunimo Rūmus, nuvažiavo į Taliną paremti šios iniciatyvos, ten susitiko su tuometiniu pasauliniu JCI Prezidentu ir grįžę 1990 metais įkūrė Panevėžio Jaunimo Rūmus. Pamažu tarptautinių jaunimo rūmų idėjos skleidėsi Lietuvoje - 1992 metais įsikūrė Klaipėdos jaunimo rūmai, 1993 metais - įsisteigė Kauno jaunimo rūmai, kol galiausiai 1995 metais šios idėjos pasiekė Lietuvos sostinę Vilnių ir 1996 metais buvo įkurti Vilniaus jaunimo rūmai. Tuo metu jau 1993 metais lapkričio 6 dieną įvyko steigiamoji Lietuvos jaunimo rūmų konferencija, kurioje dalyvavo Panevėžio, Klaipėdos ir Kauno jaunimo rūmai.

 

Po dviejų metų kandidatinio stažo 1995 metais Lietuvos jaunimo rūmai pasauliniame kongrese Glazgove (Škotija) pripažinti pilnateisiais šios organizacijos nariais, tačiau Lietuvos jaunimo rūmai oficialiai buvo įregistruoti tik 1997 metais. 2004 metais sekdami tarptautinius JCI pokyčius Lietuvos jaunimo rūmai pakeitė pavadinimą į "JCI Lietuva".


JCI Pasaulis istorija


istorija

"Tai organizacija, kuri jau penkiasdešimt metų skatina žmones iš viso pasaulio tapti neeiliniais verslo ir visuomenės lyderiais …" (George Bush, 41-asis JAV prezidentas).

 
JCI buvo įkurta Meksiko mieste1944 m. gruodžio 11 d. Jame dalyvavo aštuonių valstybių atstovai. Per penkiasdešimt metų JCI išaugo į organizaciją, jungiančią 123 valstybes iš visų žemynų. 
 
JCI yra pasaulinė jaunų, išsilavinusių specialistų ir būsimų vadovų, kurių amžius nuo 18 iki 40 metų, federacija. JCI nariais yra buvę daugiau kaip 2 mln. planetos gyventojų. Tarp narių - parlamentarai, ministrai, prezidentai. 
 
Tai tarptautinė, nepolitinė, ne pelno siekianti organizacija, vienijanti aktyvius žmones, siekiančius prisidėti prie visuomenės plėtros, tobulėjimo, teigiamų pokyčių žemėje. 
 
JCI kasmet rengia keturias regionines konferencijas, kurių metu vyksta mokymai apie verslą ir švietimą.
 
JCI kaip patarėjas dalyvauja Jungtinėse Tautose, UNESCO, Europos Taryboje.
 
JCI pagal sutartis bendradarbiauja su Tarptautiniais prekybos rūmais (ICC), Tarptautine studentų ekonomistų ir vadybininkų asociacija (AIESEC), Amerikos sveikatos organizacija (PAHO) ir kt. 
 
JCI yra sukūrusi Tarptautinį verslo informacijos tinklą (IBN), kuriuo JCI nariai bei rėmėjai gali išplėsti savo verslą. IBN - tai narių metinis katalogas, ketvirtiniai ekonominiai leidiniai, regioninės verslo sesijos, rengiamos kartu su Pasauliniu kongresu.
JCI Vilnius
Karščiausios naujienos
Startavo projektas "JCI Veiklos Erdvės"

"JCI Veiklos Erdvės"- tai ne pelno siekiančios organizacijos JCI Kaunas vykdomas projektas, kurio tikslas - padėti Lietuvos įmonėms ir jaunimui mažiausiomis pastangomis ir kaštais surasti vienas kitą bei prisidėti prie jų karjeros ir verslo sėkmės.


Gurmaniškas vakaras: Spalvingoji Meksika

Pirmasis sezono gurmaniškas vakaras įvyko rugsėjo 17 d. restorane „Tres Mexicanos“. Kaip sufleruoja vietos pavadinimas – vakaro tema Meksika, su kuria mes susipažinome ragaudami tradicinius patiekalus, klausydami istorijų apie maistą, jo gaminimą; šalį, jos geografiją, istoriją, kultūrą.


Registruokis į JCI Nacionalinę konferenciją ir praplėsk pažinčių ratą trigubai!

JCI Lietuva Nacionalė konferencija 2013


President Day pirmą kart vyko Vilniuje [foto]

Šaltą vasario dieną, JCI Vilniaus nariai pakvietė visus JCI vietinių skyrių prezidentus ir narius į pirmą kartą Vilniue vykusią bendrą JCI Prezidentų inauguraciją.

Rekomenduojame